Max Gerson, MD 1881-1959

“Znam jednego pacjenta, który zwrócił się do Gerson Therapy, któremu powiedziano, że cierpi na nieuleczalną chorobę nowotworową i nie przeżyje kolejnego cyklu chemioterapii, szczęśliwie, siedem lat później, jest żywa i zdrowa. Więc ważne jest, aby zamiast lekceważyć takie doświadczenia, powinniśmy dalej badać korzystny charakter tych metod leczenia “.
– HRH Charles, Prince of Wales

W latach dwudziestych XX wieku lekarz medycyny Max Gerson zaczął obserwować, że nowotwór można wyleczyć poprzez żywienie w połączeniu z systemową detoksyfikacją. Charlotte Gerson pisze: “Dr Gerson odkrył, że podstawowymi problemami wszystkich pacjentów z rakiem są toksyczność i niedobór.Jedną z ważnych cech jego terapii było godzinne podawanie świeżych soków warzywnych, które dostarczają bogate składniki odżywcze, a także płyny pomagające wypłukać nerki. Kiedy wysokie poziomy składników odżywczych ponownie dostają się do tkanek, toksyny nagromadzone przez wiele lat są wprowadzane do krwioobiegu, toksyny są następnie filtrowane przez wątrobę, wątroba jest łatwo przeciążona ciągłym uwalnianiem toksyn i nie jest w stanie uwolnić ładunku … Dr Gerson odkrył, że mógłby pomóc wątrobie przy pomocy kofeiny w kawie, wchłoniętej z okrężnicy przez żyłę hemoroidalną, która przenosi kofeinę do systemu , a następnie do wątroby. Kofeina pobudza wątrobę / drogi żółciowe do otwarcia, uwalniając trucizny do przewodu pokarmowego w celu wydalenia. “

Terapia Gersona nie jest w szczególności leczeniem przeciwnowotworowym, ale raczej leczeniem metabolicznym, które oczyszcza, wzmacniając zdolność organizmu do poprawy samopoczucia. Nic dziwnego, że program jest skuteczny przeciwko wielu poważnym chorobom. Podejście dr. Gersona wykazano od ponad siedmiu dziesięcioleci, aby znacznie poprawić zarówno jakość, jak i długość życia chorego pacjenta.

Nie ma większego komplementu niż to możliwe, dzięki wielkiemu Albertowi Schweitzerowi, MD, laureatowi Nagrody Nobla: “Widzę  dr. Maxa Gersona jako jednego z najwybitniejszych geniuszy w historii medycyny”.